Webrazzi Sosyalmedya.co’yu Satın Aldı

Webrazzi Sosyalmedya.co’yu Satın Aldı


smco-wide-2

3,5 yıldır sektörde isminden söz ettiren sosyal medya haber bloğu Sosyalmedya.co Webrazzi tarafından satın alındı.

Kısa bir süre önce düzenledikleri relansman partisi ile kurumsal imajlarını ve sitelerini yenilediklerini duyuran sosyalmedya.co; eğitim programlarının organize edildiği Sosyal Akademi, Online profil platformu Kimdir.com, Rasathane.com gibi tüm alt markaları, alan adları ve sosyal medya hesapları ile birlikte artık Webrazi’ye ait.

Webrazzi kurucularından Arda Kutsal’ın satın almaya ilişkin açıklaması şu şekilde oldu:
“Webrazzi ekibi olarak sosyalmedya.co’nun sahip olduğu kitleyi ve trafiği daha ileriye taşımak için çalışacağız. Bunu yaparken de içerik tarafında bazı yeni açılımlara gideceğiz. İş modelleri konusunda da sahip olduğumuz tecrübe ile yeni modeller uygulamayı düşündüğümüz sosyalmedya.co’nun önümüzdeki dönemlerde “ sosyal medya ” odaklı içerikte pozisyonunu daha geniş kitlelere yayarak, güçleneceğine inanıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.”

Sosyalmedya.co’nun kurucusu Fatih Güner ise satın almayı blog üzerinden yayınladığı bir yazı ile duyurdu.
Fatih Güner; sosyalmedya.co’nun bundan sonraki süreçte daha da iyi olacağına inandığını belirterek Arda Kutsal’a ve ekip arkadaşlarına teşekkürlerini iletti. Kendisinin de sektörel içerik olmasa da başka şekillerde internet dünyasına fayda sağlamaya çalışmaya devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Açıkçası bu satın almadan hem bir sosyalmedya.co hem de webrazzi takipçisi olarak endişe duymuyor değilim. Sosyal medyaya dair en güçlü içerik sağlayıcısı Sosyalmedya.co’daki içerik kalitesinde iyileştirme olacağından bir şüphem yok ancak mecraların, içerik sağlayıcıların tek bir elde toplanması sektörün çeşitliliğinin azalması ve rekabetsizlik anlamında tercih etmediğim bir durum. Ayrıca satış bedelinin açıklanmamasına herkes gibi ben tepkili değilim, iş hayatı bu ve herkes bu tür bilgileri açıklayıp açıklamamakta özgür. Ama merak etmiyorum desem yalan olur. 🙂

Şahsım adına Fatih Güner’e bundan sonraki hayatında başarılar diliyor, Webrazzi’nin eğitim program fiyatlarını çok artırmamasını ümit ediyorum. 🙂

+ There are no comments

Add yours