Beko ve Teknosa’nın Anneler Günü Piştisi

Beko ve Teknosa’nın Anneler Günü Piştisi


 

Yaratıcı reklamlar ortaya koyarak fark yaratmak ve satışlarını artırmak isteyen markalar için özel günler hiç şüphesiz iyi bir fırsat! Yayınlanan reklamlardan da anlıyoruz ki yaklaşan Anneler Günü’nü de birçok marka avantaja çevirme çabasında…

Her sene Anneler Günü’nde bir önceki seneye göre daha yaratıcı çalışmalar ortaya çıkıyor. Bu sene de ilk olarak Teknosa Anneler Günü reklamı ile sahnelerdeydi.  Teknoloji ile anneler arasındaki bağlantıyı çok güzel yakalamış reklam.  Ayrıca reklamda verdiği hashtaglerle sosyal medyadaki viral etkisini artırmaya çalışmış. Beko markasından da benzer bir reklam yayınlandı. Aslında benzer kelimesi biraz az kalabilir. Konsept olarak neredeyse aynı olmuş.  Teknosa annelerin teknoloji ile bağlantısını ön plana çıkarırken Beko “Hiçbir sosyal ağ annelerimizin yerini tutmuyor” mesajı vermiş. Pure New Media imzası taşıyan reklam filminde anne karakterinin konuşmalarının üzerine çeşitli sosyal medya sitelerinin görüntüleri eklenmiş. Annenin konuşmalarından bazen bir twit oluşturulduğunu bazen de foursquare’de gezinildiğini görebiliyoruz.

Her iki reklam filmi de dijital dünyanın hayatımızdaki yerini konu alsa da Teknosa’nın ilk olma özelliği ve reklamda verdiği hashtaglerle daha büyük bir viral etkiye sahip olacağını düşünüyorum.

 

 

+ There are no comments

Add yours